Rodinný dům Mínkovice

Liberec | Šimonovice

Příjemné bydlení a skrytá investice

Dokonale prostorný a moderní dům, který se nachází na kraji Liberce v Mínkovicích. Na první pohled menší, útulný, přitom poskytuje přes 280 m2 užitné plochy rozdělné do dvou podlaží + podkrovní prostor na uložení sezóních věcí. Majitelé při výstavbě mysleli do budoucna, proto je dům půdorysně navržen tak, aby mohl sloužit  jako dvougenerační. Na prostorném pozemku o výměře 1.163 m2 si každý příjde na své, jak děti, tak i kutilové, či milovníci zahrad. Bonusem je pak krásný výhled z francouzských oken v obývacím pokoji do okolní přírody. Jedinou slabinkou domu jeho nedokončení vnější fasády, zahrady a druhé koupelny. Po dokončení stoupne prodejní hodnota domu z 8.900.000 Kč na 11.900.000 Kč, proto tento dům nazýváme jako skrytou investici.

Dispozice a výměry

Dispozičně jako 6+KK s možností na 8+KK, případně jako 2x 4+KK

Užitná plocha přes 280 m2 | Zastavěná plocha 162 m2 | Plocha zahrady 1.163 m2

Interiér

Na první pohled Vás zaujme otevřený, velkorysý prostor, kde jsou dominantou krbová kamna v nosném sloupu, kolem kterého je situován obývací pokoj, jídelna a kuchyně. Celkem 4 francouzská okna tento celý prostor příjemně osvětlují, z jednoho je pak vstup na terasu. V přízemí se dále nachází ložnice se vstupem do nadstandardně veliké koupelny s vanou, sprchovým koutem závěsným wc a dvěmi umyvadli. Vedle masivního dřevěného schodiště se nachází technická místnost pro pračku, sušičku a technické zázemí domu. Podlahu, po celé obytné ploše, tvoří výrazná dlažba, která Vám zahřeje chodidla díky nízkoteplonímu podlahovému vytápění. Kuchyňská linka je vyhotovena na míru a obsahuje všechny vestavěné spotřebiče. Ve druhém patře jsou dva dětské pokoje, půdorysně stejný velkorysý prostor (jako dole obývací pokoj s kuchyní a jídelnou), který v současné době slouží jako "herna" pro děti a jako místnost na ubytování pro hosty. Do druhého patra jsou přivedeny rozvody na napojení kuchyňské linky a dům je možné tak díky dispozici vyřešit jako dvougenerační s vlastními vstupy.

Dům je navržen pro zachování soukromí, proto z ulice nejsou vidět témař žádná okna, ty jsou situovány do zahrady. Domu chybí dodělání barvy fasády, plot a úprava zahrady. Předpokládané náklady na dokončení jsou 600.000 Kč, včetně dokončení detailů v interiéru domu. Po dokončení bude mít dům tržní hodnotu 11.900.000 Kč.

Materiály a technické údaje

Obvodové zdivo je Porotherm tl. 40 + 8 polystyren. Vnitřní nosné zdivo je 30 porotherm, příčky jsou sádrokartonové. Konstrukce stropu je z traverz + trapézový plech + železobeton. 

Dále je v domě příprava na centrální vysavač, příprava na zabezpečovací systém a možnost využívání dešťové vody. K vytápění slouží krbová kamna s výdechem i do horního patra, které bez problémů vytopí. Dále je po celé užitné ploše rozvedeno nízkoteplotní podlahové vytápění s doživotní zárukou, bez spojů. Vytápějící trubice je na každých 10 cm, celkem 3 km trubek v 10 okruzích na každém patře. K vytápění slouží dále i plynový kondenzační kotel se zásobníkem na teplou vodu.

Dům byl zkolaudovaný v r. 2009.  Náklady na provoz domu jsou 5.000 Kč. Energetickou náročnost budovy podle zákona uvádíme G - nehospodárná. 

Fotografie

Interiér

Exterier

Lokalita a doprava

Cena

Prodáno

Líbí se Vám tato nemovitost? Vyplňte formulář a najdeme Vám podobnou

Postup k prodeje

Domluvení termínu prohlídky

Domluvte si s makléřem termín prohlídky, který Vám vyhovuje

Prověření bonity

Budete hradit z vlastních zdrojů nebo pomocí hypotečního úvěru?

Rezervace

Po prověření bonity podepíšeme rezervační smlouvu a budete mít čas na vyřízení finančnování.

200.000,-

Kupní smlouvy a úschova

Jakmile budete mít zajištěny finance, můžeme přistoupit k podpisu kupní smlouvy a advokátní úschově.

Katastr nemovitostí

Návrh na vklad vlastnického práva vložíme do KN po zaslání celkové částky do advokátní úschovy. Poté běží lhůta 20 + 9 dní.

Jste novým majitelem

Jakmile budete na LV zaspán jako nový majitel, budou zaslány finance z advokátní úschovy ve sprospěch původního majitele.

Předání nemovitosti

Společně se domluvíme na předání nemovitosti, kterou protokolárně předáme a zapíšeme stavy.

Přepis energií na nájemce

Zajistím za Vás přepis energií.

Chcete si domluvit prohlídku nebo zjistit více informací?