Pozemek pro pohodové bydlení

Liberec | Krásná Studánka | Na Americe

Stavební pozemek na pohodovém místě

Někdo by řekl v Mníšku, ale stále se jedná o katastrální území Krásná Studánka, kde se tento mírně svažitý pozemek nachází. Po celý den je skvěle prosluněný a poskytuje klid a možnost vyběhnout si do nekonečných polí a lesů, a užívat si tak venkovské bydlení, které má  perfektní dostupnost do města. Od pozemku jste u sjezdu na Globus za 5 minut a v centru za 10. Nespornou výhodou je cena, která je pod 2 miliony korun, což je na stavební pozemek s dobrou dostupostí do města, velice příznivé. Možnost výstavby je prověřena a nebude tak problém si na tomto pozemku postavit Váš vysněný dům.

Kritéria stavby

Jedná se o území bydlení venkovského, což znamená, že Vám zde nebude povolena žádná extra moderna (sklo, beton, plochá střecha), ale pěkný rodinný dům se sedlovou střechou, bude bez problémů. V současné době není určena procentální zastavěnost. V roce 2022 může dojít ke změně, kdy povolí zastavitelnost 15-20%, tedy 150 - 200 m2, což je dostačující i pro velkorysý RD. Podle uliční čáry by měl dům stát v přední části pozemku, ale dá se vyjednat i jinak.

Napojení na sítě

Na pozemku je vrtaná studna o hloubce 21 m, druhou studnu je možná napojit od sousedů, ale vzhledem k dostatku vody v první studně, to nebude potřeba. Elektrický sloupek je na kraji pozemku. Kanalizaci nutno řešit ČOVkou.

Okolí a dostupnost

Příjezdová cesta "komunikace u pozemku" je obecní a spadá pod obec Mníšek, která s napojením nemá žádný problém (zjištěno u starosty). Krásná Studánka/Mníšek se v posledních letech stala vyhledávanou částí pro výstavbu rodinných domů a to právě díky skvělé dopravní dostupnosti do Liberce a kvůli klidu. Z pozemku je krásný výhled na Ještěd a pokuď se vydáte na louku nad domem, můžete si tyto pohledy vychutnat i se západem slunce. 

Oblíbená je také cyklostezka, která vede z Mníšku do Oldřichova v Hájích, Fojtecká přehrada, nebo lesní kaskády v Oldřichově. 

Informace

Jedná se o zajímavou nabídku za příznivou cenu. Budete-li chtít získat další informace nebo se na pozemek zajet podívat osobně, kontaktujte makléře Jana Kreibicha, který Vám rád vše zodpoví a pozemek Vám osobně ukáže. 

Fotografie

Lokalita 

Cena

Prodáno

Tento pozemek je bohužel prodaný, ale najdeme Vám podobný, stačí vyplnit formulář a jakmile bude k dispozici, zašleme Vám ho.

Postup k prodeje

Domluvení termínu prohlídky

Domluvte si s makléřem termín prohlídky, který Vám vyhovuje

Prověření bonity

Budete hradit z vlastních zdrojů nebo pomocí hypotečního úvěru?

Rezervace

Po prověření bonity podepíšeme rezervační smlouvu a budete mít čas na vyřízení finančnování.

Kupní smlouvy a úschova

Jakmile budete mít zajištěny finance, můžeme přistoupit k podpisu kupní smlouvy a advokátní úschově.

Katastr nemovitostí

Návrh na vklad vlastnického práva vložíme do KN po zaslání celkové částky do advokátní úschovy. Poté běží lhůta 20 + 9 dní.

Jste novým majitelem

Jakmile budete na LV zaspán jako nový majitel, budou zaslány finance z advokátní úschovy ve sprospěch původního majitele.

Předání nemovitosti

Společně se domluvíme na předání nemovitosti, kterou protokolárně předáme.

Chcete si domluvit prohlídku nebo zjistit více informací?