Jak získat byt k pronájmu, když je na něj více zájemců?

22.01.2019

Není žádné tajemství, že bytů k pronájmu je málo a zájemců mnohonásobně víc. Dochází tedy k nadměrnému převýšení poptávky nad nabídkou.

Pokud se zkusím zaměřit na pronájmy, které nabízím já, proces je opravdu velice rychlý. Během dvou dnů po vystavení nabídky mi zavolá cca 10-15 zájemců. Prohlídka se pak koná většinou do jednoho týdne a já už vím, že maximálně za 3 dny je byt pronajatý. Z důvodu takového množství zájemců si majitel poté může sám vybírat. Tam dochází k tomu největšímu problému, který trápí mnoho lidí. MAJITEL SI MŮŽE VYBÍRAT A MNOHO LIDÍ ZKLAME. Jak tedy můžete získat pronájem právě vy? To se dočtete níže.

Napsal jsem pro Vás kratší "manuál", jak získat byt k pronájmu:

- Neposílejte email, ale vždy volejte. 

Poslat email je pohodlnější, ale makléř není celý den na internetu a nečeká na nové  poptávky, většinou je v terénu na prohlídkách, nebo řeší nábory nových nemovitostí, proto volejte, telefon zvedne většinou rychle nebo zavolá zpět. 

- Domluvte si co nejdříve termín, nic neodkládejte.

Bohužel i tady platí pravidlo kdo dřív přijde, ten dřív bere. Pokuste se vzít si v práci volno, nebo se pokuste domluvit si prohlídku ještě ten den odpoledne. Opravdu je nejlepší nenechávat to na poslední chvíli.

- Přijďte v čas a nezapomínejte, že první dojem je v tomto případě opravdu důležitý.

Jednejte slušně, stisk ruky rozhodně nepodceňujte. 

- Prosaďte se a na nic nečekejte.

Právě teď nastala situace, kdy probíhá hromadná prohlídka, jsou 3 zájemci o pronájem, všichni pracují, mají dostatečné finance, jsou slušní, tak co teď? Mohou rozhodovat samozřejmě sympatie s majitelem nebo makléřem, ale velmi důležité je, abyste se uměli prosadit.

- Zaplaťte vše rovnou.

Mnohdy se musí zpočátku investovat hodně peněz, v průměru je to 30 000 Kč na start, ale takové jsou podmínky a bohužel s tím nejde nic dělat. Pokud bude více zájemců a vy se budete ptát, jestli by bylo možné zaplatit kauci "teď půlku, další měsíc druhou", tak neprojdete. Majitelé jsou v pozici, kdy si mohou opravdu vybírat a peníze berou jako určitou jistotu.


U prohlídek si pamatujte, že tyto body jsou opravdu plusové: stálé zaměstnání, stabilní příjem, čisté a vhodné oblečení a slušné vyjadřování.


Pevně věřím, že vám tento návod pomůže a zvýší se tak vaše úspěšnost při hledání bytu k pronájmu. Budu rád, když se se mnou podělíte o své zkušenosti, popřípadě budete mít jakékoliv dotazy či připomínky, neváhejte se na mě obrátit.