Proč prodávat s profesionálním realitním makléřem?

11.03.2019

Každý majitel chce svou nemovitost prodat co nejvýhodněji a získat maximální cenu. Proto se často uchylují k závěru, že prodej zkusí nejdřív sami, aby ušetřili na provizi. Bohužel si neuvědomují, jak tím prodej, a život sami sobě, komplikují....

Lákadlo ušetřených % za provizi je vysoké, ovšem pokud si spočítáte hodiny práce spojené s prodejem, náklady a finální prodejní cenu, zjistíte, že prodávat bez profesionálního realitního makléře, zase tak výhodné není.

Jaké jsou tedy hlavní výhody spolupráce s profesionálním realitním makléřem?

1. NEMOVITOST PRODÁTE ZA VYŠŠÍ CENU

Samoprodejce umístí inzerát na jeden, maximálně dva inzertní servery a čeká. Čím menší dosah, tím méně zájemců, a zároveň delší doba prodeje. Samoprodejci v první řadě cenu "přestřelí" a řeknou si: ,,Když nebudou zájemci, s cenou můžu jít vždycky dolů." Toto je ovšem lež. Čím déle nemovitost inzerujete, tím méně zájemců o ní bude mít zájem a tím víc budete nuceni jít s cenou dolů.

Realitní makléř má zkušenosti a profesionální nástroje, díky kterým určí správnou tržní cenu nemovitosti. Zajistí inzerci na nejnavštěvovanějších inzertních serverech. Pokud je opravdu špičkou ve svém oboru, zajistí profesionální fotografie, Home staging a efektivní marketing. Díky tomu prodá nemovitost za cenu, kterou by samoprodejce nikdy nezvládl.

Provize realitnímu makléři se pohybuje od 3 do 6%. Tato provize se Vám v prodejní částce minimálně 2x vrátí. Navíc se nemusíte o nic starat.

2. MAKLÉŘ PODPOŘÍ PRODEJ MARKETINGOVOU STRATEGIÍ

Aby prodávaná nemovitost mezi ostatními vynikala, je třeba mít precizně zpracovaný inzerát. Nejdůležitější jsou profesionální fotografie, následně Home Staging a video prohlídka. Celý tento "balíček" je pak podpořen placenou reklamou přes sociální sítě, Google ads a Seznam Sklik. Takové služby jsou, jak finančně, tak časově, náročné. Výsledky této strategie jsou ohromující.

3. MAKLÉŘ VÁM UŠETŘÍ SPOUSTU ČASU

Prodej nemovitosti, od úplného začátku, až po předání klíčů novému majiteli, zabere spoustu času. Přesněji několik měsíců každodenní práce. Samoprodejce bez realitního makléře musí denně vyřizovat desítky hovorů a odepisovat zájemcům na emaily, zajišťovat a vést prohlídky, získat všechny potřebné podklady pro kupující a v případě, že kupce najde, tak stráví několik hodin zjišťováním o právních informacích a převodu nemovitosti. A dále s kupcem, případně jeho finančním poradcem, je měsíc v neustálem kontaktu.

Když svěřite prodej nemovitosti realitnímu makléři, můžete všechen volný čas věnovat své rodině nebo zájmům. Navíc si nebudete komplikovat osobní život a předáte starost někomu jinému.

4. MAKLÉŘ ZAJISTÍ BEZPEČNÝ PŘEVOD

Prodej nemovitosti vyžaduje pochopitelně právní ošetření pomocí smluv a zápisu vlastnického práva na katastru nemovitostí. Existuje spousta rizik a problémů, které mouhou nastat a připravit Vás o nemalé peníze, mnohdy i o celou nemovitost. Služby schopného advokáta jsou finančně náročné, stejně tak úschova finančních prostředků. Pokud vše necháte na realitním makléři, zajistí Vám bezpečný převod nemovitosti, celý proces ohlídá a to v ceně provize.