Realitní trh v Liberci po 1. polovině r. 2019

12.08.2019

Realitní makléř Jan Kreibich Vám přináší informace o realitním trhu v Liberci po první polovině roku 2019. Informace jsou získané na základě uzavřených obchodů, kontrolování trhu, ohlasů poptávek, spolupracujících kolegů a hypotečních poradců.

Nároky na kvalitu bydlení se zvyšují

Klientela v Liberci je oproti minulému obdobím daleko náročnější na kvalitu bydlení. Lidé si rádi připlatí za moderní bydlení s trendy koupelnou a kuchyní. Lokalita je samozřejmě zásadním aspektem.

Prodej

Hlavním stanoviskem je vždy cena nemovitosti. Ceny nemovitostí v první polovině roku 2019 mírně stoupají. Poptávka obecně není tak vysoká jako v minulých letech, kdy se prodalo "cokoliv za nesmysl". Díky delší době prodeje si poptávající mohou říci o slevu a většinou jim je vyhověno, mimo top nabídky. 

Poptávka

Nejvíce žádaným segmentem jsou byty v novostavbách o velikostech 2+KK a větší. Samozřejmě jim nesmí chybět balkón nebo terasa. Zvyšuje se rovněž poptávka po chalupách a domech v přírodě, které kupuje pražská klientela za přijatelné ceny. Našponovanou cenu si může prodávající dovolit pouze u "High end" nemovitostí. Trh trpí nedostatkem moderních RD. V Liberci se nabízí pouze starší domy nebo nové řadové domy. To poptávku neuspokojuje.

Byty 1+KK uspokojují klientelu na uložení financí a následné pronájmy.

Tip pro investory

Můj typ se dá vyčíst z výše uvedených řádků. Největší poptávka je po moderních domech a nových bytech s terasou, případně bytech ve zrekonstruovaných zástavbách se zahradou.

Pronájem

Ať už díky náročnějším hypotečním úvěrům nebo nedostatku nemovitostí, je poptávka po nájemním bydlení stoupající. Nejvýše vystoupaly ceny u bytů 1+KK. Klientela má stále větší požadavky na standardy bydlení, proto ideálním bytem k pronájmu je moderní byt 2+KK a větší, za které si zájemci rádi připlatí. 

Tip pro investory

Aktuálně se nabízí k pronájmu v Liberci 100 bytů, z toho jsou jen 3 plně vybavené, přestože je po vybavených bytech slušná poptávka. Vybavte Váš byt nábytkem a pronajměte za výrazně vyšší částku.

VÝBĚR REALIZOVANÝCH OBCHODŮ V PRVNÍ POLOVINĚ 2019

Pronájem vybaveného bytu 3+KK v centru Liberce

20.000 Kč + služby

Prodej bytu 4+KK s terasou, 154 m2 v novostavbě
5.300.000 Kč

Pronájem bytu 1+KK v ulici Libušina
8.805 Kč + služby

Prodej bytu 3+KK s terasou v novostavbě

3.290.000 Kč

Pronájem bytu 2+KK v novostavbě
10.000 Kč + služby

Prodej BD o 5 bytových jednotkách
5.200.000 Kč

Máte dotazy?