Dům na výjimečném místě

Pěnčín | Alšovice

Dům na výjimečném místě

Nabízím Vám ke koupi jedinečný rodinný dům na klidném místě v Alšovicích. Otevírá se zde hned několik možností, jak tento krásný dům využít. Může sloužit pro klidné rodinné bydlení, víkendové sídlo či penzion nebo relaxační studio. K domu náleží obrovský pozemek o výměře 9.824 m2, jehož součástí je velkorysá stodola, garáž umístěna z příjezdové cesty a vlastní rybník v jižním cípu pozemku. Na vedlejších pozemcích nejsou postaveny žádné další domy, a díky tomu zde budete mít absolutní soukromí. Pří příznivém počasí je z terasy vidět na vrcholky Krkonoš včetně Sněžky. 

Dispozice a příslušenství a výměry

Dispozice domu je 4+1 se dvěmi koupelnami

Příslušenství - zimní zahrada, 3 garáže v suterénu domu, samostatná garáž přístupná z hlavní silnice, velkorysá stodola, zahradní dům u bazénu, rybník

Obytná plocha 201 m2 | Pozemek 9.824 m2 

Standardy a interiér

Nabízený dům Vás zaujme především svou polohou a absolutním klidem. Stav interiéru je starší, přesto dobře udržovaný a čistý. Je třípatrový, kdy přízemí domu tvoří technická místnost a trojí garáž, která je uvnitř propojena, ale přístupná třemi dřevěnými vraty. Tento prostor by šlo jednoduše přetvořit na další obytné místnosti, či wellness zónu. 

V prvním patře se nachází prostorná vstupní předsíň, samostatná kuchyně s jídelnou, obývací pokoj, koupelna s vanou a WC. Z obývacího pokoje je vstup do zimní zahrady s krbovými kamny a přímým vstupem na terasu s jižní orientací a výhledem na okolní přírodu.

Ve druhém patře je ložnice s balkónem, dva pokoje, koupelna a tři podkrovní prostory, které v současné době slouží pro uskladnění věcí. Tyto prostory by bylo možné navázat na obytné místnosti a rozšířit tak jejich velikost nebo změnit dispozici.

Kolem domu je precizně udržovaná zahrada s kvalitním trávníkem, vzrostlou zelení a pěknými záhony. V jižní části pozemku se nachází rybník, kde volně žijí kapři. Vedle domu se nachází dvoupatrová stodola ve velmi dobrém stavu s kvalitními trámy a nabízí se zde několik možností, jak ji využít. Pár metrů pod stodolou je nyní nevyužívaný bazén se zahradním domkem.

Technické údaje

Pozemek domu je kompletně oplocen. Okna jsou plastová a dům je zděný. Vytápění je řešeno pomocí tepleného čerpadla. Ohřev vody zajišťuje elektrický bojler. Kanalizace je řešena žumpou. Dům je napojen na vodovodní řád.

Informace

Pro více informací kontaktujte makléře nemovitosti. V případě financování hypotečním úvěrem Vám můžeme zdarma poskytnout konzultaci s hypotečním poradcem. Energetickou náročnost budovy uvádíme ze zákonných povinností ve skupině G.


Lokalita a doprava

Alšovice jsou součástí obce Pěnčín - Bratříkov a nachází se kousek od chráněné krajinné oblasti Český ráj. Za 15 minut jízdy autem se dopravíte do centra Jablonce nad Nisou, do Liberce za 25 minut. V blízkosti je také Železný Brod, Malá Skála, Albrechtice v Jizerských horách a další oblíbená a krásná místa této části České republiky. 

Cena

11.399.300 Kč

Postup prodeje

Domluvení termínu prohlídky

Domluvte si s makléřem termín prohlídky, který Vám vyhovuje.

Prověření bonity

Budete hradit z vlastních zdrojů nebo pomocí hypotečního úvěru?

Rezervace

Po prověření bonity podepíšeme rezervační smlouvu, uhradíte rezervační zálohu a budete mít čas na vyřízení financování.

Kupní smlouva a úschova financí

Jakmile budete mít zajištěny finance, můžeme přistoupit k podpisu kupní smlouvy a smlouvy o advokátní úschově financí.

Katastr nemovitostí

Návrh na vklad vlastnického práva vložíme do KN po zaslání celkové kupní ceny do advokátní úschovy. Poté běží lhůta 20+9 dnů

Jste novým majitelem

Jakmile budete na LV zapsán(a) jako nový majitel, zašle advokát finance z advokátní úschovy ve prospěch bankovního účtu prodávajícího.

Předání nemovitosti

Společně se domluvíme na termínu předání nemovitosti a zapsání stavů měřidel do předávacího protokolu.

Přepis energií

Zajistím za Vás přepis elektřiny.

Chcete si domluvit prohlídku nebo zjistit více informací?