Krásný kus přírody s rybníkem

Bílý Kostel nad Nisou | okr. Liberec

Krásný kus přírody s rybníkem

Nabízím Vám ke koupi kus krásné přírody v Bílém Kostele nad Nisou u Liberce. Jedná se o vytvořený rybník ze 70. let, který byl postupně budován až do současné podoby. K tomu náleží soubor krásný zelených pozemků o rozloze desítek tisíc metrů čtverečních, kde se můžete dále realizovat. Nabízí se zde možnost vybudovat další rybníky, rekreační chalupu, hausboty, tinyhousy či jiná zařízení. Nebo si můžete současný stav ponechat a mít zde dokonalé relaxační místo pro rodinu v přírodě spojené s rybařením.

Výměra pozemku

Rybník | 8.558 m2

Celkem | 24.053 m2

Historie rybníku a parametry

Rybník byl vytvořen v 70. letech. V letech 2005 - 2006 došlo k opravě hráze, výstavbě výpustného zařízení a bezpečnostního přelivového objektu.

Rybník muže sloužit jak k intenzivnímu tak extenzivnímu chovu ryb. V současné době tvoří rybí osádku kapr, okoun, plotice, cejn, lín, dále byl pokusně zkoušen sumec, úhoř, pstruh, candát, tolstolobik a amur. Přezimování ryb je bez problémů, rybník je stále průtočný, není nutné vysekávat díry, či odstraňovat led. V rybníce mimo rybí obsádky žijí divoké kachny, vyskytuje se bobr evropský, vydra říční, volavka popelavá a ondatra pižmová.

Hráz je sypaná o délce cca. 60 m, horní šířka min. 6 m, výpustní potrubí mocnosti 300 mm. Požerák je dvoudlužový o hloubce 2,5 m Farský potok přitéká z katastrálního území Václavice, podél svého toku vytváří cennou přírodní nivu se soustavou tůní, voda v potoce je celoročně. Bezpečnostní přeliv je v současnosti dostatečný a pobere povodňové stavy. 

Další informace

Pro více informací kontaktujte makléře nemovitosti.


Lokalita a doprava

Bílý Kostel nad Nisou je obec u Liberce, ve které žije přibližně 1.000 obyvatel. Má výbornou dopravní dostupnost, ať už směrem do Liberce, Žitavy, či směrem na Nový Bor/Českou Lípu. Nachází s v blízkosti rychlostních silnic, které tyto města spojují. Zároveň se jedná o klidnou oblast, kde je především zemědělství, cyklostezky a výhledy na krásné kopce.

Cena

6.490.000 Kč

Postup prodeje

Domluvení termínu prohlídky

Domluvte si s makléřem termín prohlídky, který Vám vyhovuje.

Prověření bonity

Budete hradit z vlastních zdrojů nebo pomocí hypotečního úvěru?

Rezervace

Po prověření bonity podepíšeme rezervační smlouvu, uhradíte rezervační zálohu a budete mít čas na vyřízení financování.

Kupní smlouva a úschova financí

Jakmile budete mít zajištěny finance, můžeme přistoupit k podpisu kupní smlouvy a smlouvy o advokátní úschově financí.

Katastr nemovitostí

Návrh na vklad vlastnického práva vložíme do KN po zaslání celkové kupní ceny do advokátní úschovy. Poté běží lhůta 20+9 dnů

Jste novým majitelem

Jakmile budete na LV zapsán(a) jako nový majitel, zašle advokát finance z advokátní úschovy ve prospěch bankovního účtu prodávajícího.

Předání nemovitosti

Společně se domluvíme na termínu předání nemovitosti a zapsání stavů měřidel do předávacího protokolu.

Přepis energií

Zajistím za Vás přepis elektřiny.

Chcete si domluvit prohlídku nebo zjistit více informací?